دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با مشاور فرهنگی سلطان قابوس

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران  در عمان با جناب آقای عبدالعزیز بن محمد بن عبدالعزیز الرواس، مشاور فرهنگی سلطان قابوس دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدار سفیر کشورمان ، ضمن ابراز خرسندی از نمایش فیلم های ایرانی در جشنواره اخیر فیلم مسقط ، از اهدای لوح یادبود به داریوش مهرجویی کارگردان نامدار سینمای ایران یاد کرد .

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار همچنین با تاکید بر لزوم توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور در ابعاد مختلف ، پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی را با هدف شناخت تاریخ و فرهنگ دو کشور مطرح نمودند که مورد استقبال مشاور فرهنگی سلطان قابوس قرار گرفت و طرفین موافقت نمودند که هماهنگی های لازم در خصوص این موضوع از مجاری دیپلماتیک به عمل آید.

در این دیدار آقای عبدالعزیز بن محمد بن عبدالعزیز الرواس، نیز طی سخنانی در خصوص جشنواره بین المللی فیلم مسقط از سینمای ایران تقدیر کرد.

شایان ذکر است جشنواره بین المللی فیلم مسقط با شعار «سینما همه مارا گردهم می آورد» بمدت یک هفته در شهر مسقط پایتخت عمان برگزار شد. در این جشنواره از داریوش مهرجویی کارگردان ایرانی تقدیر شد.

در جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط بیش از 100 فیلم به رقابت پرداختند که آقای عباس رزیجی فیلمساز جوان ایرانی با فیلم 'دَمِ سرد' در بخش مسابقه حضور یافت و مورد تقدیر قرار گرفت.

آقای علی حیاتی دیگر فیلمساز کشورمان با فیلم کوتاه داستانی «او» در بخش مسابقه آثار کوتاه حضور یافت.

در بخش فیلم‌های مستند، مهدی طرفی دیگر فیلم ساز ایرانی با مستند «سینما آزادی» توانست در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط، تندیس «خنجر نقره ای» را از آن خود کند.

سینمای ایران با ارائه آثار متنوع در عرصه فیلم های بلند، کوتاه، مستند و انیمیشن و دریافت جوایز متعدد از جشنواره ها ، مجامع و رویدادهای معتبر جهانی از موقعیت ممتازی در حوزه هنر هفتم برخوردار است.