برگزاری جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و روز ملی کشورمان

به گزارش {  روابط عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مسقط  } ، جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی  ایران و روز ملی کشورمان شامگاه روز یکشنبه بیست و دوم بهمن ماه ۱۳۹۶ با حضور جمع کثیری از مقام های کشوری و لشکری عمان  و سفرا و دیپلمات ها کشورهای خارجی مستقر در مسقط  در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط برگزار گردید. 
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای نوری شاهرودی سفیر محترم کشورمان در این مراسم ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان اظهار داشتند :  
سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران را در حالی گرامی می داریم که نهال انقلاب اسلامی پس از گذشت چهار دهه ، علی رغم تندبادهای شدید و ناملایمات پی در پی ، به درختی استوار و پربار تبدیل شده است. انقلابی اسلامی که حرکتی در جهت نفی استبداد داخلی و سلطه خارجی و تحقق آزادی ، عدالت و استقلال بود، توانست با برقراری نظام جمهوری فصل جدیدی را بر مبنای مشارکت و آراء مردم در جهت تحقق اراده ملی آغاز کند که تاکنون ادامه یافته است. 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به تاریخ روابط دو کشور اظهار داشتند :‌
روابط جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان به لحاظ مشترکات فرهنگی، دینی ،جغرافیائی و پیشینه تاریخی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و بدون شک نقش رهبران دو کشور در گسترش روابط اهمیت ویژه ای داشته است. ایشان افزودند : نقش اعلی حضرت سلطان قابوس بن سعید در آغاز مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 5+ 1 گویای این واقعیت می باشد.  ایشان افزودند : رایزنی و هماهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در خصوص مسایل دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی به صورت مستمر و رو به جلو ادامه دارد و دو کشور هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی خود را تا چند ماه آینده برگزار خواهند نمود. 
میهمانان ویژه شرکت کننده در جشن روز ملی کشورمان جناب آقای سید سعود بن هلال بن حمد البوسعیدی  وزیر الدولة و استاندار مسقط و جناب آقای عبدالمنعم بن منصور بن سعید الحسنی وزیر اطلاع رسانی دولت عمان بودند .