رئیس اتاق مشترک ایران و عمان و مشاور وزیر در دیدار استاندار لرستان.

 عمانی ها به دنبال مرکزی واحد برای واردات دام زنده هستند.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان که به منظور شرکت در همایش توسعه همکاری‌های اقتصادی لرستان و عمان به این استان سفر کرده بود با استاندار لرستان دیدار کرد. محسن ضرابی در این دیدار ضمن اشاره به اقدامات انجام شده ی اتاق مشترک ایران و عمان در زمینه صدور ویزا ، ثبت شرکت ها، ارتباط بانکی، ال‌سی، خط اعتباری و خطوط کشتیرانی گفت لرستان به عنوان قطب تولید محصولات دامی کشور می‌تواند بخشی از بازار عمان را در اختیار گیرد.مشاور وزیر  گفت عمانیها به دنبال مرکزی واحد برای واردات دام زنده هستند که لرستان با توجه به  ویژگی های خود می‌تواند این نقش را ایفا کنند.

 محسن ضرابی همچنین با اشاره  به شرایط ویژه عمان برای صادرات مجدد کالاها و محصولات ایرانی گفت فعالین اقتصادی لرستانی به راحتی و با برنامه‌ریزی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در عمان و تغییر در شیوه های بسته بندی محصولات و تولیدات خود به بازارهای سایر کشورها وارد شوند .

 مدیرکل دفتر توسعه همکاری های اقتصادی عمان و ایران اثرا هم در این دیدار ضمن تشکر از اتاق مشترک ایران و عمان با اشاره به خدماتی که این شرکت می‌تواند به سرمایه‌گذاران ایرانی داشته باشد گفت عمان در حال حاضر نیاز های کشاورزی و دامی خود را از اردن و لبنان و سوریه تامین می‌کنند که نوسانات سیاسی مانع تداوم این همکاری هاست اما روابط خوب ایران و عمان و خطوط کشتیرانی که برقرار شده می توانداین نقش را به شایستگی  به شما در عمان واگذار کند.

 استاندار لرستان هم در این دیدار اولویت دولت تدبیر و امید را ایجاد روابط خارجی ارتباط همکاری با کشورهای همسایه دانست و گفت قانون سرمایه گذاری در کشور به نفع بخش خصوصی و علاوه بر استقبال خوب از بخش خصوصی در سطح ملی در استان لرستان نیز شرایط مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران وجود دارد .

آقای خادمی گفت لرستان بزرگ ترین تولیدکننده گوشت قرمز در کشور است و در کنار آن سالانه ۳ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌کند که ۹۰۰ هزار تن آن مازاد استان است که می تواند به عمان صادر شود.  وی تولید محصولات کشاورزی لرستان را در رده محصولات سالم دانست و گفت توسعه روابط لرستان و عمان در دستور کار قرار گرفته است