۷۰ درصد تامین مالی پروژه های صادرات مجدد ،از طریق بانک های عمانی امکان پذیر است.

  همایش  توسعه همکاری های اقتصادی لرستان و عمان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان همایش توسعه همکاری‌های اقتصادی لرستان و عمان به منظور آشنایی فعالین اقتصادی استان با شرایط سرمایه گذاری در عمان ، صادرات به عمان و صادرات مجدد از طریق عمان در اتاق خرم آباد برگزار شد.  رئیس اتاق مشترک ایران و عمان و مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در این همایش با تشکر از رئیس اتاق خرم آباد و مدیرکل دفتر توسعه همکاریهای اقتصادی عمان در ایران  گفت عمان با تورم یک و یک دهم درصدی و سرمایه گذاری قابل توجه،بنادر فعال و پیشرفته ای داردو بابرخورداری از  مناطق آزاد و قرار دادFTAبا  ۱۶ کشور عربی و آفریقایی،آمریکاو سنگاپور،محل مناسبی برای صادرات کالاهای ایرانی است.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان تسهیل در صدور ویزا و ثبت شرکتها و برقراری ارتباط بانکی را از جمله اقدامات مهم سالهای اخیر برشمرد و گفت در حال حاضر شرایط برای سرمایه گذاری ایرانی ها در عمان کاملا فراهم است. محسن ضرابی برقراری خطوط کشتیرانی بین  بنادر ایرانی و عمانی را از دیگر اقدامات اتاق مشترک در این مدت اعلام کرد و گفت سرمایه‌گذاری درهمان با ۷۰ درصد تامین مالی از طریق بانک‌های عمانی امکان پذیر است و در صورت سرمایه‌گذاری در عمان، علاوه بر صادرات مجدد کالاهایی ایرانی به اقصی نقاط دنیا می توانیم ارزش افزوده تولیدات خود را نیز به کشور بازگردانیم.

 رئیس اتاق مشترک ایران و عمان گفت عمانی ها  هم با توجه به پتانسیل های کشورمان بخصوص استان لرستان می توانند نسبت به سرمایه‌گذاری در حوزه های گردشگری و دامپروری و صنعتی اقدام نموده و از منابع مالی ارزان قیمت صندوق توسعه ملی در پروژه های صادرات محور و گردشگری استفاده نمایند وی گفت لرستان در زمینه تولید میوه، سبزیجات، صیفی جات و دام زنده و مواد معدنی دارای مزایایی است  که می تواند سهم خوبی از بازار عمان را بدست آورند .

مشاور وزیر صنعت ، معدن ، تجارت افزود سال گذشته میزان واردات دام زنده به کشور عمان بالغ بر۵۰۰میلیون دلار بوده است که در سال ۹۵ بالغ بر ۱۷۹ میلیون دلار صادرات دام زنده ایران به عمان داشتیم که متاسفانه در سال جاری صادرات دام زنده ممنوع شد که خوشبختانه با پیگیری های اتاق مشترک و رییس اتاق خرم آباد صادرات دام زنده مجددا آزاد شد که این فرصتی طلایی برای استان لرستان است که سهم مناسبی از این بازار را داشته باشند.

آقای ضرابی گفت بدون حمایت های اقای خسروتاج رییس سازمان توسعه تجارت ایران، مهر فرد معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ، بهرامی ارض اقدس مشاور وزیر و رییس ستاد تنظیم بازار وآقای سلاح ورزی نائب رییس اتاق ایران مطمینا این امر محقق نمیشد.  مدیر کل دفتر توسعه همکاری اقتصادی عمان و ایران اثرا هم در این همایش با تشکر از رئیس اتاق مشترک ایران و عمان و رئیس اتاق خرم آباد گفت ایران و عمان همیشه از ارتباط دوستانه و خوبی برخوردار بودند اما متاسفانه از این حسن ارتباط، استفاده مطلوبی انجام نشده است.

 عمادالشکیلی با اشاره به خدمات شرکت اثرا  برای ثبت شرکت های ایرانی در عمان گفت عمان ارتباط خوبی با دنیا دارد و ایرانی ها باید از این فرصت استفاده کنند وی گفت دفتر توسعه اقتصادی عمان با هدف توسعه اقتصادی با سایر کشورها ایجاد شده است و کسانی که در این کشور سرمایه گذاری کنند  همچون یک شهروند و عمانی می‌توانند تابعیت دریافت کنند.

 الشکیلی همچنین گفت استان لرستان با پتانسیل های کشاورزی و دامی و توریستی از جایگاه ویژه ای در نزد عمانی ها برخوردار است. رییس اتاق خرم آباد هم با تشکر از رئیس اتاق مشترک ایران و عمان گفت اتاق مشترک ایران و عمان رتبه اول را در بین ۵۰ اتاق مشترک کسب نموده که نشان از فعالیت بسیار خوب این اتاق مشترک است وی افزود هدف از برگزاری این همایش آشنایی جامع فعالین اقتصادی لرستان با عمان است .

حسین سلاح ورزی با اشاره به پتانسیل های این استان در زمینه‌های مختلف گفت اوایل اسفند ماه هیاتی از فعالین اقتصادی استان لرستان برای آشنایی با شرایط سرمایه گذاری در این کشور به عمان سفر خواهند کرد. آرزو جمالی دبیرکل اتاق مشترک ایران و عمان هم در این همایش شرایط ثبت شرکت و چگونگی فعالیت تجاری و نحوه بهره‌برداری از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در عمان را تشریح کرد.