سفر هيت عماني به بندرعباس

هیات تجاری استان الظاهره عمان به منظور آشنایی با ظرفیت‌های کشورمان و معرفی فرصتهای سرمایه گذاری عمان به استان هرمزگان سفر کرده است.

 به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان، رئیس اتاق بازرگانی استان الظاهره عمان صبح امروز در نشست هیات تجاری این استان باتجار و بازرگانان ایرانی در بندرعباس ضمن اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در کشورش گفت پادشاه عمان به دنبال انقلاب اقتصادی در این کشور است و به همین منظور مشوق های زیادی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است، که ما امروز برای تشریح آنها به ایران آمده ایم.

 آقای الکلبانی ضمن دعوت از تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی برای بازدید از عمان گفت ما دیگر به دنبال حرکت‌های اقتصادی بر پایه نفت نیستیم چراکه با سرمایه گذاریهای زیاد زمینه فعالیت در بخش‌های مختلف فراهم شده است.

 دبیرکل اتاق مشترک ایران و عمان هم در این جلسه ضمن ابلاغ پیام تقدیر و تشکر آقای مهندس ضرابي رياست اتاق مشترک ایران و عمان که بدلیل همراهی قائم مقام وزیر امور خارجه در سفر به عمان این جلسه را همراهی نمیکردند ،به تشریح کارها و پیگیری های انجام شده توسط اتاق مشترک در عمان ازجمله افزایش حجم مبادلات تجاری،ایجاد خطوط کشتیرا ني ، ارتباط بانكي ، ویزا و تفاهم نامه های مختلف بخصوص در بحث خرما پرداخت .

خانم دکتر جمالی گفت عمان با رشد و ثبات اقتصادی و داشتن تفاهمنامه های ارزشمند با کشورهای دنیا از جمله تفاهمنامه FTAفرصتی است مغتنم که تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی باید از آن استفاده کنند.

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عمان گفت عمانی ها درپی رایزنی مناسب اتاق مشترك تسهيلات مناسبي را برای سرمایه‌گذاران ایرانی فراهم کرده اند که علاقه‌مندان برای اطلاع از آنها می‌توانند از طریق اتاق مشترک ایران و عمان اقدام کنند .

دکتر جمالی همچنین ضمن اشاره به شرایط منطقه آزاد و بندرصحار از راه اندازی خطوط کشتیرانی خرمشهرو چابهار به بندر صحار خبر داد.

 رئیس اتاق بندرعباس و نایب رئیس اتاق مشترک ایران و عمان هم که میزبانی این جلسه را برعهده داشت به معرفی پتانسیل‌های استان هرمزگان پرداخت. آقای صباغی زاده گفت ارتباط مردم این استان با ساکنین عمان سابقه تاریخی دارد و تاکنون در آرامش کامل باهم درحالت تجارت بوده اند. وی گفت هرمزگان با دارا بودن قطب صنعت فولاد پالایشگاه های نفت و گاز و فعالیت در زمینه آلومینیوم و کشتی سازی و اشراف بر تنگی هرمز از استان های استراتژیک ایران محسوب می‌شودو می تواند نقش بسیار بالای در فراهم امدن ارتباط تجار و سرمایه گذاران دو کشور ایفا نماید.

 مدیر کل دفتر سلطنتی عمان برای همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران است هم در این جلسه ضمن تشکر از دبیرکل اتاق مشترک ایران و عمان برای ارائه توضیحات کامل شرایط سرمایه گذاری درعمان، از میزبان این برنامه تقدیر و تشکر کرد.عماد الشکیلی گفت دفتر اثرا در بندرعباس آماده هرگونه همکاری با تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی است .

برگزاری جلسات رودررو از دیگر برنامه‌های امروز هیئت تجاری استان الظاهره عمان در بندرعباس بود .