عمان به دنبال تجاری‌سازی فناوری نانوی ایران

تقی الابدونی مدیر برنامه‌ریزی شهرنانویی عمان در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه فناوری نانو اعلام کرد امیدوار است بتواند از دویست شرکت ایرانی فعال در زمینه فناوری نانو، برای حضور در پروژه شهرنانویی عمان دعوت کند. حضور شرکت‌های ایرانی در شهر نانویی عمان علاوه بر تجاری‌سازی و تولید محصولات متنوع منجر به افزایش ارتباط بین دو کشور در زمینه بین‌المللی و تجاری خواهد شدامکانات موجود در این شهر شرایط کار و زندگی برای 50 هزار نفر را فراهم می‌کند و قرار است در سه فاز با هزینه 750 میلیون دلار ایجاد شود؛ فاز اول برای تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های ایرانی و فاز دوم آن تولید محصولات نانویی به‌صورت گسترده در عمان است.

تقی الابدوانی مدیر برنامه ریزی شهر نانویی عمان، در مورد امکاناتی که عمان در اختیار سرمایه‌گذاران ایرانی قرار می‌دهد گفت: «معافیت مالیاتی 5 ساله، مالکیت صددرصد، مالکیت زمین به‌صورت 20 ساله (تجدید پذیر)، ارائه ویزا به سرمایه‌گذاران و خانواده آنها و ارائه خدمات سریع مورد نیاز به شرکت‌ها از امکاناتی است که به شرکت‌های ایرانی داده خواهد شد.

ناصر الرواحی مدیر شهر نانویی عمان در مورد تفاهم‌نامه‌ای که با شبکه توانا امضا کرد گفت: «توافق نامه هایی برای ابراز علاقمندی طرفین جهت گسترش روابط تجاری امضا می شود و هر شرکتی که بخواهد به شهر نانویی عمان بیاید ما استقبال می کنیم تفاهمنامه با شبکه توانا هم برای آموزش در چند فاز مهدکودک،مدارس و دانشگاهیان خواهد بود. ما می خواهیم در تولید دانش نانو مشارکت داشته باشیم سالهای آینده شاهد تغییر صنعت و فعالیت‌های اجتماعی خواهیم بود و امیدواریم که عمان نقش بزرگی در تجاری‌سازی دانش نانویی ایران در سطح بین‌المللی داشته باشد