سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان از ارسال دو محموله کمک‌های دارویی و پزشکی از عمان به کشورمان و تسهیل سفر اتباع ایران و بحرین با مساعدت مقامات عمانی خبر داد.

  به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ضمن قدردانی از مساعدت‌های سلطان و دولت عمان، گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و عمان در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و کشور‌های منطقه می‌بایست از این روابط بسیار صمیمی و پایدار الگو بگیرند و براساس آن عمل کنند.
وی با اشاره به اهدای دو محموله کمک‌های دارویی و بهداشتی و پزشکی به ایران از سوی عمان، اظهار داشت: به رغم اینکه این کشور درگیر مقابله با شیوع ویروس کرونا بوده است، دومین محموله شامل بیش از ۴۰ تن کمک‌های پزشکی و بهداشتی از جمله ۵ تن دارو برای کمک به بخش‌های دارویی تحویل نهاد‌های ایرانی دادند.

سفیر ایران در عمان همچنین به همکاری دولت عمان در تسهیل سفر اتباع ایران برای بازگشت به کشورشان و چند خط بندری مستقیم میان بنادر ایران و عمان اشاره کرد و گفت: برقراری یک سفر هوایی هفتگی میان شهر‌های مسقط، شیراز و تهران برای بازگشت ایرانیان از عمان در شرایطی که فرودگاه‌ها تعطیل بوده و راه اندازی خط مستقیم بندری برای انتقال کالای مورد نیاز بازار عمان باعث رونق تجاری دو کشور شده است و ایران در این شرایط کرونایی جایگاه بالایی در بازار عمان کسب کرده است.
نوری شاهرودی از تسهیل سفر اتباع بحرین از ایران به کشورشان درپی شیوع کرونا و قطع پرواز‌ها با هماهنگی عمان خبر داد و تاکید کرد: در این شرایط بیش از دو هزار نفر از زوار بحرینی مانده در شهر مشهد مقدس و دیگر شهر‌های ایران با مساعدت مقام‌های عمانی به کشور خود بازگشتند.
عمان همچنین در فروردین ماه نیز نخستین محموله اهدایی از اقلام دارویی و پزشکی و بهداشتی را به ایران ارسال کرده است.
براساس آمار رسمی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور تاکنون ۳۲۲۴ نفر بوده که ۱۰۶۸ نفر بهبود یافته و شمار قربانیان نیز ۱۷ نفر اعلام شده است. در میان کشور‌های عرب حوزه خلیج فارس، عمان کمترین میزان مبتلایان به کرونا را داشته است.