پیام تبریک رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان بمناسب عید سعید قربان

عید قربان، عید آزادی از تعلقات است، رهایى از هر آنچه غیرخدایى، بریدن از  هر  آنچه  بدان   دلبستگى پیدا کرده ایم. 
عید قربان ، عید سر سپردگی و بندگی است. عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش، عید نزدیک شدن دل هایی است که به قرب الهی رسیده اند.
عید قربان عید برآمدن روزی نو و انسانی نو است وعرفه، روز نیایش، روز استغفار، روز تجدید عهد بندگی با خداست که درآن دستان گنه کاران به امید بخشایش وعفو ورحمت به آسمان بلند می شود و خوشا به حال آنان که باقلبی سلیم ودلی آکنده از ندامت گذشته و اخلاص به سوی حضرت حق رهنمون شده باشند که دراین صورت اجابتش به مِهر و مُهر الهی قطعی خواهدبود.
چه زیباست دل از خواهش و تمنّیات عالم مادی بریدن و بر مائده آسمانی دوست میهمان شدن و تا اوج قله ی انسانیت پروازکردن و درمقابل حضرت حق سرخم کردن و بر قادرمتعال توکل کردن.
اینک بر خود لازم می دانم ، ایام پربرکت ماه ذیحجه الحرام و روز عرفه و عید سعید قربان، عید رهیدگی از اسارت نفس ، عید برآمدن انسانی نو از خویشتن ، را به مقام معظم رهبری، مردم ایران و مردم کشور دوست و همسایه عمان و همه فعالان اقتصادی دوکشور تبریک گفته امیدوارم در سایه داشته های مشترک امت اسلامی،در پیش برد اهداف صلح طلبانه و انسان دوستانه و تعاملات برد برد اقتصادی موفق باشیم.
محسن ضرابی رئیس اتاق مشترک ایران وعمان