چراغ سبز گلگهر به سه کشور همسایه برای سرمایه گذاری در زنجیره فولاد/آماده همکاری مشترک با عمانی ها هستیم

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی 4 سال آینده قابلیت تبدیل شدن به 10 شرکت برتر بین المللی در دنیا را درد.
ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنتی گل گهر در گفتگوی اختصاصی با معدن 24 گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی 4 سال آینده قابلیت تبدیل شدن به 10 شرکت برتر بین المللی در دنیا را دارد و سهام آن می تواند در بورس های بین المللی عرضه شود.
وی تصریح کرد: برنامه داریم بزودی گل گهر را به یک دانشگاه تبدیل کنیم و بومی سازی و تولید قطعات مصرفی خطوط تولید در شهرستان سیرجان در دستور کار قرار گرفته است.
تقی زاده خاطرنشان کرد:
در سال 98 جهش تولید نخواهیم داشت و حداکثر یک میلیون تن به ظرفیت فعلی افزوده خواهد شد اما در سال 99 بین 7 تا 8 میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی افزوده خواهد شد.
وی گفت: آغاز عملیات اجرایی و توسعه طرح تیتانیوم کهنوج، برنامه تولید 100 هزار تن آهن اسفنجی با وش کوره های تونلی در اندیمشک و برنامه احداث گندله در خرامه استان فارس از برنامه های اصلی این شرکت در سال 98 است.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: توجه بازارهای منطقه بخصوص عمان، عراق و سوریه بطور جدی در ستور کار قرار گرفته است بطوریکه این شرکت آماده تامین آهن اسفنجی در عمان است و می توانیم از ظرفیت 4.5 میلیون تنی این محصول در گل گهر در بازارهای صادراتی استفاده کنیم.
تقی زاده گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر آمادگی خود را برای صادرات 700 هزار تن میلگرد به عراق و سوریه اعلام می کند و در صورت ایجاد زیرساخت های مناسب آمادگی سرمایه گذاری فولادی در این کشور هستیم.
وی در ادامه اظهار داشت: سرمایه گذاری مشترک 10 میلیون تنی فولاد در چابهار با سه شرکت گل گهر، چادرملو و فولاد مبارکه اصفهان متوقف شده است و اقدامات مطالعاتی در حال انجام است.
تقی زاده افزود: برنامه ریزی برای سرمایه گذاری بون مرزی باید بطور جدی از سوی شرکت های معدنی و فولادی در دستور کار قرار گیرد. در این راستا گل گهر آماده همکاری و سرمایه گذاری مشترک در سایر کشورها در بخش معدن و صنایع معدنی است.
وی تصریح کرد: توسعه صادرات جز برنامه اصلی شرکت گل گهر است اما دولت باد تضمین های لازم را در خصوص سرعت بخشی به صادرات پایدار فولاد و محصولات معدنی در بنگاه های خصوصی را بدهد تا آسودگی خاطر در این حوزه ایجاد شود.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: تضمین پایدار صادرات محصولات فولادی و معدنی از سوی دولت به بنگاه ها سبب می شود تا شرکت های فولادی نسبت به تاوم قراردادهای بلند مدت اقدام کنند.