حضور ناوگروه شصتم ارتش ج.ا.ایران در بندر مسقط

ناوگروه آموزشی-عملیاتی شصتمارتش ج.ا.ایران متشکل از ناوشکن ج.ا.ا- بایندر، ناو ج.ا.ا-لاوان و ناو ج.ا.ابوشهر از تاریخ شنبه ۱۹ اسفند تا سه شنبه ۲۱ اسفند در بندر سلطان قابوس شهر مسقط پایتخت عمان پهلوگیری نمود.

حجه الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر ج.ا.ایران در سخنانی در مراسم دیپلماتیک که با حضور سفرا و وابستگان نظامی کشورهای مقیم در مسقط و اعضای سفارت و نهادهای ج.ا.ایران بر روی عرشه ناو لاوان برگزار گردید، ضمن تشکر و خیرمقدم به حضار اظهار داشت: روابط جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان به لحاظ مشترکات فرهنگی، دینی،جغرافیائی و پیشینه تاریخی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و سمت و سوی این روابط روز به روز ارتقاء یافته است. این روابط در بخش نظامی و دفاعی نیز با ایجاد کمیته مشترک دوستی نظامی پیگیری می شود و همچنین رفت و آمد هیئتهای نظامی و دفاعی در سطح مطلوبی می باشد.لازم بذکر است جمهوری اسلامی ایران در این برهه حساس تاریخی ضمن تعامل سازنده با دیگر کشورهاکه توافق هسته ای نمونه ای از آن بود ولی در برابر زورگوئی دیگران هرگز کوتاه نخواهد آمد.

همچنین ناخدا یکم رضا بداقی فرمانده ناوگروه در سخنانی ضمن خیرمقدم به میهمانان و تشکر از دولت عمان بخاطر همکاری هایش در تدارک این پهلوگیری و در طول مدت پهلوگیری ناوگروه، هدف از این بازدید و چنین بازدیدهایی را ارسال پیام صلح و دوستی و برقراری امنیت در منطقه و همچنین آشنایی با فرهنگ ها و تحکیم روابط دریایی و نظامی کشورها دانست و اظهار امیدواری نمود که همیشه صلح و ثبات و امنیت در منطقه برقرار باشد.

در طول مدت چهار روز پهلوگیری ناوگروه، پرسنل ناوگروه نیز ضمن دیدار و گفتگو با مسئولین نظامی عمان در مسابقات ورزشی نیروهای مسلح این کشور، شرکت کردند.