چهارمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی با حضور 60 دانشمند از 17 کشور از امروز 11 آذر ماه به مدت 4 روز در دانشگاه سلطان قابوس عمان آغاز به کار کرد.

چهارمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی با حضور 60 دانشمند از 17 کشور از امروز 11 آذر ماه به مدت 4 روز در دانشگاه سلطان قابوس عمان آغاز به کار کرد. در مراسم افتتاحیه این کنفرانس حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر محترم ج.ا.ایران در عمان و هیاتی علمی از کشورمان حضور داشتند. در این مراسم آقایان دکتر دیناروند، رئیس مرکز تحقیقات نانوفناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در سخنانی با اشاره به جایگاه چهارم ایران در جهان در حوزه علم و فناوری، بر لزوم ارتباط میان کشورهای اسلامی در زمینه های علمی و فناوری تاکید نمودند. در حاشیه این کنفرانس نمایشگاهی از جدیدترین دستاوردهای کشورهای اسلامی در حوزه های علمی و فناوری به نمایش درآمد که 8 شرکت ایرانی در آن اقدام به عرضه جدیدترین محصولات خود در حوزه نانوتکنولوژی و نانودارو نمودند.                                 نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی (استپ 2018/ STEP or science and technology exchange programme) با هدف بررسی سه مساله مهم آب، انرژی و سلامت به میزبانی دانشگاه سلطان قابوس برگزار می شود.

دوره های پیشین نشست های استپ همزمان با اعطای اولین دوره جایزه مصطفی (ص) در دانشگاه های تهران، دومین دوره در دانشگاه پوترای مالزی و سومین دوره سال گذشته و همزمان با دومین دوره جایزه مصطفی (ص) برگزار شده است.

جایزه مصطفی (ص) نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دوسال یکبار به دانشمندان برتر مسلمان اعطا می شود و تاکنون دو دوره از آن طی سال های 94 و 96 به دانشمندانی از کشورهای اردن، ترکیه، مالزی و ایران اهدا شده است.