روابط عمان در سطح وسیعی با ایران در حال گسترش است

 

چهل و هشتمین جشن روز ملی عمان با حضور معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان انرژی اتمی، مشاور وزیر و رئیس اتاق مشترک ایران و عمان ،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، مدیرکل اداره خلیج فارس وزارت خارجه، رئیس سازمان توسعه تجارت ، مدیر کل تشریفات وزارت امور خارجه ،رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و عمان در مجلس ، معاونت بین الملل اتاق ایران و بسیاری از شخصیتهای دیگر کشورها، به میزبانی سفیر کشور پادشاهی عمان در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.

 سفیر عمان در این مراسم، با اشاره به روابط تاریخی و دیرینه دو کشور، آن را بر پایه حسن همجواری ودین مبین اسلام دانست و گفت این روابط در سطح وسیعی در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سایر زمینه‌های مشترک در حال توسعه و گسترش است .

 البروانی ضمن تقدیر از اقدام جمهوری اسلامی ایران، برای لغو روادید عمانی ها برای ورود به ایران گفت پیش از این نیز عمان، امکان دریافت روادید را در مبادی ورودی کشور عمان برای ایرانیان فراهم  کرده بود .

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان نیز در این مراسم ضمن تبریک روز ملی عمان، روابط تاریخی ایران و عمان را در جهت مصلحت دو کشور و منطقه دانست و گفت تعامل و همکاری خوب دو کشور بر اساس حکمت سیاسی و فراموش نشدنی است.

 دکتر صالحی گفت یقین داریم حکمت  وافر سلطان قابوس پادشاه عمان نیز در جهت خنثی کردن هر توطئه ای از سوی بدخواهان، به خصوص رژیم صهیونیستی استوار است .

مهندس ضرابی رئیس اتاق مشترک ایران و عمان و برخی از اعضای هیئت رئیسه این اتاق هم، ضمن حضور در مراسم روز ملی عمان ،مراتب تبریک خود را به سفیر این کشور در ایران اعلام نمودند.

گفتنی  است تاکنون با رایزنی و پیگیری های انجام شده توسط اتاق مشترک و همراهی و مساعدت سفارت عمان در ایران، زمینه حضور تجار و سرمایه گذاران ایرانی تسهیل و امکان برخورداری از بالاترین امتیازات ممکن برای ایرانی های علاقمند به سرمایه گذاری و تجارت در عمان فراهم شده است.