برگزاری نمایشگاه بین المللی: نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت با حضور ایران در عمان آغاز به کار کرد

 

دوحه - ایرنا - کنفرانس و نمایشگاه بین المللی تخصصی گردشگری سلامت عمان (عمان هلث) روز دوشنبه در مرکز کنفرانس ها و نمایشگاه های عمان در مسقط آغاز به کار کرد.

به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از سفارت ایران در مسقط، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور 'احمد بن محمد السعیدی' وزیر بهداشت عمان، جمعی از مقامات عمانی و سفرای خارجی از جمله حجت الاسلام والمسلمین نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان برگزار شد.

سفیر کشورمان قبل از مراسم افتتاحیه با برخی از مقامات شرکت کننده از جمله وزیر و معاون وزیر بهداشت عمان درخصوص آخرین وضعیت روابط فیمابین در زمینه پزشکی و گردشگری سلامت بحث و گفت و گو کرد.

وی همچنین پس از مراسم افتتاحیه با همراهی رایزن تجاری و بازرگانی سفارت از همه غرفه های ایرانی بازدید و در گفت وگو با مسئولین غرفه ها تاکید کرد که سفارت جمهوری اسلامی ایران همه سعی و تلاش خود را برای رفع موانع موجود با هدف ارتقاء و گسترش همکاری های فیمابین دو کشور در زمینه پزشکی به کار خواهد گرفت.

در این نمایشگاه که از دوم تا چهارم مهرماه برگزار می شود، ده ها شرکت از کشورهای ایران، آلمان، هند، مالزی، یونان و اعضای شورای همکاری خلیج فارس شرکت دارند و آخرین دستاوردهای خود در زمینه پزشکی و بهداشتی را عرضه می کنند.

پاویون جمهوری اسلامی ایران متشکل از 27 شرکت تخصصی در زمینه های تجهیزات پزشکی، صنایع دارویی، بیمارستان ها و مراکز طبی و همچنین دفاتر خدمات گردشگری پزشکی در این نمایشگاه برپا شده است.