OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

برگزاری افتتاحیه نخستین نمایشگاه اختصاصی مجازی ایران و عمان

برگزاری افتتاحیه نخستین نمایشگاه اختصاصی مجازی ایران و عمان


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان، اولین نمایشگاه مجازی ایران و عمان با حضور ابراهیم المعینی سفیر کشور سلطنتی عمان در تهران ، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، رضا بن صالح رئیس اتاق بازرگانی عمان، محسن ضرابی رئیس اتاق مشترک ایران و عمان، تعدادی از روسای اتاقهای بازرگانی استانها ،  مدیران عامل مناطق آزاد عمان و مشارکت ۱۳۰ شرکت ایرانی و عمانی افتتاح شد.
در ابتدای این جلسه، محسن ضرابی، رییس اتاق مشترک ایران و عمان ضمن خوشامدگویی به حاضرین در این مراسم بیان داشت که با توجه به ظرفیت تولیدی و تجاری، لجستیک و بازار تقاضای دو کشور، و با توجه به حسن روابط سیاسی و قرابت‌های فرهنگی و اهتمام دولت‌های دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی ایران و عمان، در تلاش هستیم که با ایجاد زیرساخت‌ها و برداشتن سدهای تجاری، شاهد رشد و توسعه ارتباطات تجاری میان ایران و عمان باشیم. ازاین‌رو با توجه به شیوع کرونا، اتاق مشترک ایران و عمان و اتاق بازرگانی عمان درصدد برگزاری نمایشگاه مجازی ایران و عمان برآمدند.
رئیس اتاق مشترک ایران و عمان بیان کرد: در این نمایشگاه کالاها و خدمات در حوزه های مواد غذایی و محصولات کشاورزی، توریسم سلامت و گردشگری، صنعت، مصالح ساختمانی، تجارت و لجستیک، انرژی و معدن، آی.تی، هایتک و… به نمایش درخواهند آمد.
ضرابی بابیان اینکه سال گذشته حجم کل واردات عمان ۲۴ میلیارد دلار بوده است ادامه داد: سهم ایران از صادرات به کشور عمان ۴۳۸ میلیون دلار بوده و این یعنی کشور ما تنها ۱.۸ درصد از واردات کل عمان را پوشش می‌دهد. این در حالی است که کالاهای ایرانی به دلیل کیفیت مناسب و قیمت تمام‌شده پایین‌تر دارای مزیت رقابتی با دیگر کشورها هستند.
او بابیان اینکه بازار ۳۹ میلیارد دلاری واردات ایران، می‌تواند برای شرکت‌های عمانی جذاب باشد افزود: متأسفانه به دلیل شناخت بسیار کم تجار و شرکت‌های ایران از توانمندی شرکت ها و کارخانجات تولیدی کشور عمان و همین‌طور شناخت کم شرکت‌های عمانی از کیفیت و توانمندی تولیدات ایران ، حجم مبادلات دو کشور بسیار ناچیز است. امیدواریم برگزاری و فعالیت این نمایشگاه مجازی، فرصت مغتنمی برای معرفی خدمات تولیدی و تجاری دو کشور به یکدیگر باشد.
رئیس اتاق مشترک ایران و عمان ابراز کرد: اجرای طرح تهاتر کشوری و  راه‌اندازی بندر سلطان‌قاموس برای تسهیل صادرات به عمان و همین‌طور روان شدن افتتاح حساب برای شرکت‌های ایرانی می‌تواند در این زمینه بسیار راهگشا باشد.


1400/06/29

Bookmark and Share   شماره خبر :7474 تعداد بازدید :107

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload