OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان, بدنبال پذیرش هییت تجاری اتاق بازرگانی البریمی عمان توسط اتاق ایران و عمان, ظاهر الکعبی، رییس اتاق بازرگانی استان البریمی با حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران و محسن ضرابی, رییس اتاق مشترک ایران و عمان دیدار کرد.
در ابتدای این دیدار سلاح‌ورزی بیان داشت, بعد از دو سال, این نخستین بار است که هیات تجاری عمانی به تهران سفر کرده که امیدواریم سرآغاز افزایش تعاملات تجار دو کشور باشد. در یکسال اخیر, با روند روبه رشد مبادلات تجاری دو کشور روبرو بودیم و این ممکن نبوده مگر با همکاری اتاق مشترک ایران و عمان و اتاق بازرگانی عمان.
وی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی ایران و عمان بیان داشت که این نمایشگاه با استقبال خوبی از طرف شرکت‌های دو کشور و حتی سایر کشورها مواجه شد و امیدواریم برگزاری‌ رویدادهای این چنینی که باعث شناخت ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور می‌شود، ادامه یابد..
وی گفت: علاوه بر زمینه های همکاری موجود، زمینه همکاری دیگری در میان شرکت های دو کشور وجود دارد که باید شناسایی شود. در ایران شرکت‌های توانمندی در حوزه خدمات فنی مهندسی فعال هستند که می توانند کارهای مشترکی انجام دهند. در زمینهٔ سرمایه‌گذاری مشترک از جمله حمل و نقل و لجستیک نیز لازم است اجرای پروژه هایی در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه, الکعبی، رئیس اتاق بازرگانی استان البریمی ضمن تقدیر از اتاق مشترک ایران و عمان در برنامه ریزی های دقیق در پذیرش این هییت و فراهم اوردن امکان تعامل مستقیم شرکتهای عمانی با تولیدکنندگان و عرصه کنندگان معتبر ایرانی گفت: هیات تجاری استان البریمی متشکل از ۱۸ شرکت فعال در حوزه های صنعت، معدن، گردشگری، مواد غذایی، درمان و مصالح ساختمانی است و امیدواریم در نشست‌های تجاری که اتاق ایران و عمان در تهران, کرمان و اصفهان داشته, بتوان باب مراودات تجاری جدیدی را بین ایران و استان البریمی عمان گشود.
او تاکید کرد: استان البریمی در عمان به دلیل موقعیت جغرافیایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ این استان دروازه شمالی عمان و هم‌مرز با کشورهای امارات و عربستان است و این موقعیت باعث می‌شود زیرساخت‌هایی در این استان ایجاد شود.
الکعبی به شهرک صنعتی استان البریمی و مشوق های و معافیتهای متمایز آن اشاره کرد و گفت که می‌توانیم در این حوزه توافق‌نامه‌ای امضا کنیم تا فعالان اقتصادی ایرانی در شهرک صنعتی البریمی مجمتع صنعتی ایرانی دایر کنند.


1400/10/01

Bookmark and Share   شماره خبر :7497 تعداد بازدید :107

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload