OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان، بریتانیا روز جمعه فرآیند امضای قرارداد تجارت آزاد  با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس  را پس از اجرای برگزیت آغاز کرد.
دولت انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد که مذاکرات برای توافق تجارت آزاد  بین بریتانیا و شورای همکاری خلیج فارس - شامل عربستان سعودی ، امارات متحده عربی ، عمان ، قطر ، کویت و بحرین - از ابتدای سال آینده آغاز می شود.
وزیر تجارت بین الملل انگلستان ، آن ماری ترلیان ، روز جمعه لعبلم داشت که آماده سازی ها برای توافق تجاری انگلیس و شورای همکاری خلیج فارس آغاز شده و یک بازه زمانی 14 هفته ای برای اخذ نظرات کارشناسی از مردم و صاحبان کسب و کار پیش از آغاز مذاکرات در سال 2022 نیز در نظر گرفته شده است.
به گفته دولت بریتانیا ، تجارت دو جانبه بین بریتانیا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در سال 2020 به 30 میلیارد پوند رسید.
وزارت تجارت بین الملل بریتانیا در ادامه اعلام داشت، انگلستان در حال حاضر مقصد اصلی سرمایه گذاری از سوی اعضای شورای همکاری خلیج فارس است و انتظار می رود انعقاد این توافق تجاری بیش از پیش به صنایع برجسته جهان مانند انگلستان مانند انرژی های تجدیدپذیر ، زیرساخت ها ، فناوری و علوم زیستی جذب شود.
وزارت تجارت بین الملل بریتانیا گفت ، انگلستان در حال حاضر مقصد اصلی سرمایه گذاری از سوی اعضای شورای همکاری خلیج فارس است و انتظار می رود انعقاد این توافق تجاری بیش از پیش به توسعه صنایع در انگلستان بالاخص در حوزه های انرژی های تجدیدپذیر ، زیرساخت ها ، فناوری و علوم زیستی منجر شود.


1400/07/19

Bookmark and Share   شماره خبر :7478 تعداد بازدید :120

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload