OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

پروژه جدید پرورش میگو در سواحل شرقی عمان

پروژه جدید پرورش میگو در سواحل شرقی عمان

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان, پرورش میگو - یکی از مهمترین  بخشهای توسعه صنعت آبزی پروری عمان - روز شنبه پس از امضای قرارداد کلیدی برای ایجاد یک مزرعه تولید میگو در استان الشرقیه جنوبی ، جهش بیشتری در راستای توسعه برداشت.
شرکتOriental Shrimp Aquaculture LLC ، یکی از شرکتهای تابعه گروه توسعه شیلات عمان (FDO) در حال راه اندازی مزرعه میگو در خوویمه در استان جالان بنی بوعلی است. FDO شرکتی وابسته به سازمان سرمایه گذاری عمان (OIA) است که هفته گذشته براساس فرمان سلطنتی ایجاد شده است.

شرکت توسعه شیلات عمان (FDO) اعلام کرد که این مزرعه پرورش میگو طی 18 ماه آینده در منطقه ای به وسعت 200 هکتار احداث می گردد. این پروژه شامل ساخت یک کارگاه تکثیر(Hatchery) ، استخرهای مولد سازی (maturation pond) و زیرساخت های مزرعه میگو است. ظرفیت تولید این مجموعه سالانه 3400 تن میگو پیش بینی شده است. 
مزارع پرورش میگو خویمه یکی از چهار پروژه آبزی پروری از این دست است که در راستای تامین امنیت غذایی عمان طراحی شده است. 
بزرگترین انها آنها در Barr al Hikman در استان الوسطی  پیش بینی شده است. سرمایه گذاری صورت گرفته در فاز اول این پروژه 150 میلیون ریال عمان با برآورد تولید سالانه 43000 تن میگوی سفید هندی تخمین زده شده است در مساحتی حدود 8000 هکتار که به عنوان یکی از بزرگترین مزارع پرورش میگو در جهان پدیدار خواهد شد.
در جنوب الجازر نیز ، یک مزرعه مشابه میگوی سفید هندی با سرمایه گذاری حدود 60 میلیون ریال عمان نیز در نظر گرفته شده است. ظرفیت سالانه این مگا مزرعه 17600 تن تخمین زده می شود.
به همین ترتیب ، یک مزرعه پرورش میگو نیز در Bentout در استان الوسطی پیش بینی شده است.
شرکت توسعه شیلات عمان همچنین سرمایه گذاری قابل توجهی در زمینه شیلات دریایی و کشاورزی آبزی پروری در دریا انجام داده است.


1400/01/08

Bookmark and Share   شماره خبر :4400 تعداد بازدید :53

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload