OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

کارخانه آرد عمان درصدد گسترش تنوع محصولات تولیدی
به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان، کارخانه‌ آرد عمان ، یکی از بزرگترین شرکت‌های مواد غذایی در عمان، در حال برنامه‌ریزی بر روی مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری‌های جدید در راستای توسعه زنجیره ارزش غذایی و همچنین تنوع بخشیدن به محصولات خود می باشد. 
OFM  بخشی از شرکت هلدینگ سرمایه گذاری مواد غذایی عمان است که در حال حاضر در حال ارزیابی "پروژه های متعدد" در گروه های مختلف تولیدی است.
نخستین پروژه های سرمایه گذاری این مجموعه، توسعه یک خوشه صنعتی با محوریت مواد غذایی است که کارخانه‌های کوچک مختلف مواد غذایی را در خود جای دهد. هدف این کارخانه های کوچک راه اندازی واحدهای تولیدی در مقیاس کوچک است که برای پاسخگویی به نیازهای عمان طراحی شده اند. در حال حاضر، مطالعات ورود به بازار برای چهار بخش مواد غذایی کامل شده و مکان سنجی اجرای پروژه نیز صورت گرفته است.
دیگر پروژه در دست اقدام، احداث آسیاب مرطوب نشاسته ذرت و مشتقات آن است - اقدامی که فرصت های تجاری جدیدی را برای گروه در صنعت غذایی مبتنی بر نشاسته ذرت فراهم می آورد. نشاسته ذرت و مشتقات آن کاربرد وسیعی در انواع صنایع غذایی دارد.
برای تقویت بیشتر حضور خود در بخش تولید خوراک دام، کارخانه آرد عمان یک سرمایه گذاری جدید به نام Bio-Product Oman (BPO) راه اندازی کرده است که هدف آن تولید بذر الیاف بلند برای خوراک دام و خوراک آبزیان است. به گفته این شرکت، این پروژه در حال حاضر در مرحله اماده سازی قرار دارد.
در سایر بخشها نیز، کارخانه آرد عمان در حال ارزیابی سرمایه گذاری های در بخش هایی همچون تولید بطری برای عسل و احداث نانوایی های پیشرفته است. سرمایه گذاری در بخش غذاهای ارگانیک نیز در طول سال جاری پیش بینی شده است.
علاوه بر این، با هدف تامین مطمئن نیازهای غلات خود از بازارهای بین المللی، این گروه قصد دارد مستقیماً با تولیدکنندگان غلات در بازارهای کلیدی تعامل داشته باشد و به همین منظور، بازوی سرمایه گذاری گروه، اخیراً از تأسیس یک شرکت جدید در استرالیا، یکی از بزرگترین کشورهای غلات و دامپروری جهان خبر داده است.


1401/02/11

Bookmark and Share   شماره خبر :7521 تعداد بازدید :67

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload