OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان, پیرو سفرهای استانی هییت تجاری اتاق بازرگانی استان البریمی عمان که به دعوت اتاق مشترک ایران و عمان به ایران سفر نمود, روز جاری, همایش تجاری توسعه همکاری های اتاق بازرگانی کرمان و اتاق بازرگانی استان البریمی با حضور استاندار کرمان, رییس کمیسیون اقتصادی مجلس, روسای اتاق های بازرکانی کرمان و البریمی و فعالان تجاری بخش های دولتی و خصوصی، با محوریت بررسی فرصت های سرمایه گذاری و مبادلات تجاری در بخش های معدن، صنعت، کشاورزی, مواد غذایی و گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدا, مهدی طبیب زاده, رییس اتاق بازرگانی کرمان ضمن تشریح ظرفیت ها و فرصت های تجاری و اقتصادی استان کرمان بالاخص در حوزه های معدنی, صنعتی و محصولات کشاورزی افزود: استان البریمی شرایط ویژه ای برای ورود کرمان به قاره آفریقا دارد؛ ضمن آنکه در نزدیکی بنادر مهم امارات ، عمان و عربستان قرار دارد و می تواند بازار مناسبی جهت صادرات مجدد مواد غذایی و محصولات کشاورزی ما باشد. وی افزود: استان البریمی عمان با توجه به پتانسیل های غنی معدنی می تواند مرکز فرآوری مواد معدنی و سنگ های تزئینی باشد و این پایه اساسی برای مشارکت ماست؛ ضمن آنکه در کرمان همه زنجیره های معدن ایجاد شده است و عمان نیز به بخش معدن توجه ویژه دارد. 
استاندار کرمان در این همایش عمان را برای ایران کشوری دوست و برادر با علایق مشترک تاریخی در ادوار مختلف خواند و گفت: ظرفیت های استان کرمان می تواند دوره ای پر فروغ برای مبادلات اقتصادی کرمان و عمان رقم بزند زیرا کرمان در حوزه کشاورزی محصولات خاص و خارج از فصل مورد علاقه بسیاری از کشورها است و آمادگی داریم کشاورزی مبتنی بر صادرات مجدد را با عمان نیز محقق کنیم. 
وی در ادامه با تشریح ظرفیت های معدنی و صنعتی استان کرمان تاکید کرد: هم آمادگی ورود سرمایه گذاران عمانی را در این بخش در استان داریم و هم آماده انتقال دانش و توانمندی به کشور دوست و برادر عمان هستیم. 
زینی وند افزود: در حوزه گردشگری و درمانی آمادگی همکاری با عمان را  داریم که در این حوزه توانمندی پزشکی قوی و آمادگی برای احداث شهرک های پزشکی جذاب را در عمان داریم و در این زمینه دولت تمام قد آمادگی دارد که از اتاق بازرگانی حمایت کند.
در ادامه ظاهر الکعبی, رییس اتاق بازرگانی البریمی ضمن تقدیر از اتاق مشترک ایران و عمان, بر جدیت توسعه مراودات تجاری دو استان در زمینه های مورد علاقه دو اتاق پرداخت و نیز, عبدالله المیاسی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البریمی وضعیت شرکت شهرک های صنعتی این کشور را تشریح کرد.


1400/10/03

Bookmark and Share   شماره خبر :7499 تعداد بازدید :113

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload