OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان ، بزودی فصل جدیدی در آزادسازی بخش انرژی عمان با راه اندازی رسمی اسپات مارکت (بازار نقدی) انرژی  آغاز می شود به این گونه که تولیدکنندگان برق دارای مجوز را برای اولین بار قادر می سازد ظرفیت مازاد خود را با رقابتی ترین نرخ ارائه دهند.
راه‌اندازی قریب‌الوقوع اسپات مارکت انرژی در عمان – اولین مورد در خاورمیانه – به دنبال نزدیک به شش ماه مطالعه بازار‌ توسط شرکت تدارکات برق و آب عمان (OPWP) صورت می‌گیرد که علاوه بر نقش قانونی خود به‌عنوان تامین‌کننده انرژی در عمان، اپراتور بازار جدید اسپات مارکت در این کشور نیز می‌باشد. 

به عنوان اولین گام در راه اندازی اسپات مارکت انرژی، شرکت تدارکات برق و آب عمان به عنوان اپراتور بازار از یک وب سایت اختصاصی (oemo.om) پرده برداری کرد تا تولیدکنندگان برق بتوانند فرصتی برای ارائه ظرفیتشان مطابق با دستورالعمل های خاص حاکم بر  اسپات مارکت برق داشته باشند.  همچنین بستری را برای تولیدکنندگان با توانایی فروش برق مازاد در بازار فراهم می کند.
به همین ترتیب، سرمایه‌گذاران در پروژه‌های نیروگاههای خورشیدی و بادی نیز می‌توانند پیشنهاد دهند تا محصول بدون قرارداد خود را از طریق بگاسپات مارکت انرژی بفروشند و در نتیجه بازده سرمایه‌گذاری خود را بهینه کنند. در مقابل، مصرف‌کنندگان بزرگ نیز به نوبه خود، می‌توانند با توجه به قیمت‌های بازار عرضه‌کنندگانی را انتخاب کنند که بهترین تعرفه‌ها را ارائه می‌دهند.


1400/10/21

Bookmark and Share   شماره خبر :7504 تعداد بازدید :82

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload