OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان، دفتر مرکزی جدید "مرکز داوری تجاری عمان"   روز یکشنبه با حضور دکتر عبدالله بن محمد السعیدی،  وزیر دادگستری و امور حقوقی عمان، قیس الیوسف، وزیر صنعت و تجارت عمان و رضا الصالح، رئیس اتاق بازرگانی عمان افتتاح شد.
در این مراسم شاهزاده بندر بن سلمان بن محمد آل سعود ، رئیس افتخاری مرکز داوری تجاری شورای همکاری خلیج فارس نیز حضور داشت.
در این مراسم، رضا الصالح بین داشت: «مرکز داوری تجاری برخی از خدمات مربوط به داوری، حکمیت و مصالحه را برای حل و فصل اختلافات تجاری داخلی و بین المللی، درکنار سایر ابزارهای جایگزین حل اختلاف که مورد توافق طرفین اختلاف است، ارائه می دهد.
این مرکز که به موجب فرمان سلطنتی شماره 26/2018 تأسیس شد، مطابق با دستورالعمل‌های چشم‌انداز 2040 عمان و به عنوان یک رکن اصلی برای تشویق سرمایه گذاری و توسعه مراودات تجاری بین المللی در سلطنت عمان تلقی می شود.
وی در ادامه گفت: سلطنت عمان  اهمیت داوری و سایر ابزارهای جایگزین برای حل و فصل اختلافات به ویژه در زمینه تجارت بین المللی را به رسمیت می شناسد. هدف از استقرار مرکز داوری تجاری، کاهش ارجاع پرونده دعاوی تجاری به محاکم قضایی و دادگستری است تا بدین ترتیب بتواند نقش مهمی نیز در کاهش هزینه های دعاوی و تسریع در حصول به نتیجه ایفا نماید.  
شایان ذکر است که OAC خدمات لازم و مشاوره ای برای حل و فصل اختلافات تجاری در کنار فرهنگ سازی برای قید شرط داوری در قراردادهای تجاری می باشد.


1400/08/03

Bookmark and Share   شماره خبر :7485 تعداد بازدید :118

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload