OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

لزوم ساماندهی تبادل هیئت های تجاری میان دو کشور

لزوم ساماندهی تبادل هیئت های تجاری میان دو کشور

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران در دیدار با رضا ال صالح، رئیس اتاق بازرگانی عمان که با حضور محسن ضرابی، رئیس اتاق مشترک ایران و عمان برگزار شد، بر لزوم توسعه مناسبات تجاری دو کشور تاکید کرد. 
در این دیدار، شافعی، ضمن تاکید بر دستاوردهای بسیار خوب برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی ایران و عمان ادامه داد، با عنایت به آنکه عمان پایگاه مناسبی برای صادرات مجدد کالاهای ایرانی با بهره گیری از مزایای FTA است، طی سالهای اخیر تسهیلات خوبی ایجاد شده لیکن همچنان مشکلاتی در زمینه افتتاح حساب ارزی برای سرمایه گذاران ایرانی و توسعه خطوط دریایی میان بنادر اصلی دو کشور وجود دارد که لازم است با همکاری اتاق های بازرگانی دو کشور و اتاق مشترک ایران و عمان تمهیداتی در نظر گرفته شود. 
وی، با اشاره به لزوم ساماندهی تبادل هیئت های تجاری تاکید داشت، ضرورت دارد اتاقهای بازرگانی دو کشور مراقبت نمایند تا هیئت های تجاری تنها از مجرای اتاقهای بازرگانی و با محوریت و هماهنگی اتاق مشترک ایران و عمان تبادل گردند تا از هرگونه ناهماهنگی و تبعات منفی جلوگیری گردد. وی ادامه داد: اجلاس آتی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عمان فرصت مناسبی است تا اتاق مشترک با حضورکارشناسی خود همراه با اعزام هیئت تجاری متشکل از فعالان اقتصادی خوشنام ایرانی بتواند نقش موثری را ایفا کند 
رضا ال صالح، رئیس اتاق بازرگانی عمان، ضمن تشکر از برگزاری این جلسه بیان داشت: بدون شک روابط مستحکم دیرینه ای بین دو کشور وجود دارد و توسعه تعاملات تجاری می طلبد تا در حوزه های لجستیک و رفع مشکلات حسابهای ارزی برای شرکتهای ایرانی اقدامات جدی بعمل آید. در رابطه با حساب های بانکی، رایزنی های بسیاری با مقامات مسوول انجام گرفته که در تعدادی از این جلسات رئیس اتاق مشترک نیز حضور داشته و امیدواریم بزودی این مشکل حل شود. وی، ضمن اشاره به ارتباط مستحکم اتاق ایران و عمان با اتاق عمان، بر لزوم افزایش تبادل هیئت های تجاری میان اتاق های بازرگانی دو کشور تاکید و ابراز امیدواری کرد تا در ابتدای سال آتی هیئتی به عمان اعزام گردد. 
در ادامه، غلامحسین شافعی اشاره داشت با توجه به اهمیت بخش معدن، امنیت غذایی ، صنعت و گردشگری در عمان و پتانسیل غنی شرکتهای ایرانی در این حوزه ها، برنامه ریزی برای افزایش همکاری ها در این سه بخش ضروری است.
همچنین، وی از فعالیتهای اثر بخش و چشمگیر اتاق ایران و عمان و بالاخص ریاست اتاق مشترک در توسعه روابط تجاری دو کشور تقدیر نمود.


1400/08/17

Bookmark and Share   شماره خبر :7486 تعداد بازدید :113

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload