OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان، محسن ضرابی، رئیس اتاق مشترک ایران و عمان روز جاری در دیداری با رضاآل صالح، رئیس اتاق عمان با اشاره به اجلاس آتی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عمان بیان داشت که در نظر است هیئتی متشکل از فعالین خوشنام بخش خصوصی ایران در حوزه های مختلف اعم از مواد غذایی، دارویی، معدنی، مصالح ساختمانی و... در معیت وزیر صمت به عمان اعزام گردد. رئیس اتاق عمان نیز استقبال نمود و اعلام داشت که  با توجه به سوابق ارزنده اتاق مشترک در گزینش، برنامه ریزی و اعزام هیئت های تجاری، همکاری لازم را در تنظیم نشست تجاری با حضور فعالین اقتصادی دوکشور بعمل خواهند آورد. 
محسن ضرابی به افزایش قابل توجه هزینه های حمل دریایی میان بنادر دو کشور اشاره نمود که این افزایش دو پیامد خواهد داشت: توقف صادرات کالا توسط تجار ایرانی به عمان و افزایش قیمت تمام شده کالای نهایی به سبب حمل غیر مستقیم کالا از ایران به عمان که این دو، مطلوب دو اتاق نیست و مقرر شد دو اتاق، نقاطی را که سبب افزایش هزینه حمل بین بنادر دو کشور است شناسایی و بصورت فوری درصدد رفع آن برآیند. 
افتتاح حسابهای بانکی دیگر موضوع مورد بحث طرفین بود و رئیس اتاق عمان اعلام داشت، رایزنی ها با بانکهای داخلی در جریان است و گشایشهایی برای تعدادی از شرکتهای ایرانی ایجاد شده اما ضرورت دارد این موضوع در دستور مذاکرات دو وزیر در اجلاس کمیسیون مشترک نیز قرار گیرد. 
رضا صالح، در ادامه بر امادگی اتاق عمان برای راه اندازی سیستم تهاتر کشوری ایران و عمان تاکید و مقرر شد نمایندگان دو اتاق برای عملیاتی نمودن این سیستم در اسرع وقت معرفی شوند. 
در انتها رئیس اتاق عمان با اشاره به اعزام هیئت ها و یا برگزاری نمایشگاهها توسط برخی شرکتها در عمان، درخواست نمود تا تبادل هیئت ها توسط اتاق مشترک ساماندهی شود. وی گفت: ایران کشور بزرگی است و این امکان برای ما نیست که بطور مستمر هیئت هایی را از استانهای مختلف ایران پذیرش نماییم . وی، متذکر شد به سبب جلوگیری از هرگونه سواستفاده های مالی و سردرگمی فعالین اقتصادی، ضرورت دارد اتاقهای بازرگانی دو کشور مراقبت نمایند تا پذیرش هرگونه هیت تجاری از عمان منوط به اخذ تاییدیه از اتاق بازرگانی عمان بوده و متقابلا نیز پذیرش هرگونه هیئت از ایران، با تایید اتاق مشترک باشد تا ارتباط بین فعالین اقتصادی واقعی دو کشور و از مسیر صحیح و مدیریت شده صورت پذیرد.


1400/08/28

Bookmark and Share   شماره خبر :7492 تعداد بازدید :141

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload