OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان،  بر اساس گزارش جدید
Shibuya Data Count
 ژاپن، متخصص در بازار تجارت الکترونیک، بازار تجارت الکترونیک عمان که در سال 2020 معادل 2.19 میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود ، انتظار می رود که تا سال 2026 به عدد 6.52 میلیارد دلار برسد . 
براساس همین گزارش، بازار تجارت الکترونیک در عمان هنوز یک بازار نوپا است و فرصتهای زیادی برای رشد در آینده دارد. " اگرچه عمان یکی از بالاترین موارد استفاده از تلفن های هوشمند در منطقه خاورمیانه را دارد ، اما تنها 8 درصد از مردم خرید با تلفن همراه انجام می دهند. بیشتر اقلام خریداری شده در عمان نیز در این حوزه مواد غذایی و موسیقی است. " با این حال ، بیش از یک چهارم جمعیت عمان هنوز محصولات خود را از طریق وب سایت های خارجی خریداری می کنند. 
بازار تجارت الکترونیک در عمان تنها یک درصد از کل خرده فروشی ها را تشکیل می دهد. " در حال حاضر فعالیت تجارت الکترونیک در بخش خصوصی در کشور عمان محدود است ، در حالی که دولت به طور فعال از طریق سازمان فناوری اطلاعات  درصدد ارتقا جامعه دیجیتالی و خدمات دولت الکترونیک است. بر اساس این گزارش ، خریداران فعال در بستر تجارت الکترونیک عمانی عمدتا لباس ، بلیط هواپیما ، محصولات مراقبت از زیبایی و خدمات هتل را خریداری می کنند.


1400/06/18

Bookmark and Share   شماره خبر :7469 تعداد بازدید :87

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload